وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

وردپرس یک CMS (Content Management System) یا سیستم مدیریت محتوای تحت وب رایگان و open source (متن باز) و بر پایه PHP و MySQL می باشد، که شما به راحتی می توانید توسط آن انواع وب سایت شخصی، فروشگاهی، شرکتی، خبری و … را راه اندازی بکنید و مثل آب خوردن فروش خود را آغاز کنید.

وردپرس

مزایای وردپرس چییست ؟

  • وردپریس رایگان است : وردپرس کاملا رایگان است و با نصب وردپرس تمامی آپدیت های آن هم کاملا رایگان و به صورت اتوماتیک انجام می شود و آپدیت های جدید باعث می شود باگ ها و مشکلات احتمالی وردپرس رفع شود و نیز به امکانات وردپرس اضافه شود.
  • سایت های بزرگی در کل دنیا از وردپرس استفاده می کنند : در سراسر دنیا وردپرس محبوب است و سایت های بزرگی مثل Nasa , Ted  ،Sony  ,CNN از جمله سایت هایی هستند که از وردپرس استفاده میکنند و همچنین در ایران هم سایت های بسیار بزرگی از وردپرس استفاده میکنن که درآمد های بعضا میلیاردی دارند .

سایت های مشهور با وردپرس

  • پنل مدیریت قدرتمند و کاربر پسند: وردپرس دارای پنل بسیار قدرتمند و همینطور ساده و کاربر پسند برای مدیریت سایت تان می باشد که شما به راحتی میتوانید در مدت زمان کوتاهی به آن مسلط شوید و از امکانات بی نظیر آن استفاده کنید و لذت ببرید .
  • open sourse یا متن باز است : یعنی شما اگر کد نویسی بلد باشید می توانید به راحتی روی آن تغییراتی را ایجاد کنید و به عنوان مثال قالب سایت خود را به گونه ای که دوست دارید در بیاوردید، خود این یک مزیت بسیار جالب و کاربردی هست.
  • ایندکس سریع مطالب در گوگل : وردپرس با استفاده از سیستم پینگ که دارد و همینطور بهینه بودن برای گوگل می تواند مطالب شما را در زمان کمتری به ربات های گوگل معرفی کند و مطالب شما سریع ایندکس شود و در نتایج گوگل قرار گیرد.
  • پشتیبانی از زبان فارسی : وردپرس به صورت کامل از وردپرس فارسی پشتیبانی می کند و دارای انجمن بسیار عالی وردپرس فارسی برای حل مشکلات وردپرس کاران فارسی زبان می باشد و در حال حاضر اکثر افزونه ها  و قالب های پر فروش جهانی همه گی فارسی سازه شده اند .

  • سرعت خوب وردپرس : وردپرس سرعت بسیار خوب و بهینه ای دارد و این یک امتیاز مثبت برای وب سایت شماست و گوگل سایت هایی با سرعت بالا را دوست دارد و رتبه خوبی به آنها میدهد ، همچنین با استفاده از افزونه هایی که برای سرعت وردپرس نوشته شده است می توانید سرعت سایت تان را بالا ببرید .
  • ...

برای داشتن یک سایت وردپرسی رایگان می توانید در سامانه سایت ساز بلاگی اقدام به ایجاد رایگان سایت وردپرسی خود کنید.

 

لینک کوتاه این مطلب: تصویر امنیتی